Наша історія

1 вересня 1959 року було відкрито Новомиргородську школу – інтернат на базі Златопільського дитячого будинку. Тоді ж закладено будівництво навчального корпусу і підсобних приміщень між двома колишніми райцентрами по вулиці Леніна.

/Files/images/vikladennya_1/storya_shkoli/image003.jpg

А через деякий час тут з'явилось ціле містечко з триповерховими приміщеннями навчального і спального корпусів. Ранньої весни 1964 року було влаштовано масовий вихід для озеленення новобудови інтернату і частини вулиці Леніна. Вийшли старшокласники обох середніх шкіл разом з учителями під керівництвом міської ради. Висадили фруктові дерева (груші, яблуні різних сортів). На території садиби інтернату керував посадкою дерев директор Хмілевський Зосим Назарович. Для роботи у школі він підібрав сильний педагогічний колектив. Заступником з навчально – виховної роботи взяв математика Василя Свиридовича Баландіна, а старшим вихователем – Федора Омеляновича Божора вчителя російської мови.

Крім сиріт і дітей з неблагополучних сімей, у школі навчались і сільські діти, особливо з невеликих сіл, де були лише початкові класи. Також були діти з великих сіл і міст.

У 1963 році при школі–інтернат було відкрито «Клуб цікавих зустрічей».

В результаті листування, походів, пошукової роботи учнів на чолі з педколективом зібрали чимало історико – краєзнавчого матеріалу, фотографій, котрі оформлялися в альбомах і зберігалися у класах. А от 1 вересня 1966 року було відкрито музей бойової і трудової слави.

Належну увагу приділяла музею директор школи – інтернату Любов Григоріївна Колісник, якій передав школу З.Н. Хмілевський у 1970 році після виходу на пенсію.

У 1973 році у школі – інтернаті знову відбулися зміни, директором школи було призначено Баландіна В.С., який працював з 1973 по 1978 роки. Його наступницею стала Зайцева Г.Д., вона пропрацювала 11 років.

У 1983 році змінився статус школи: вона стала називатися спецшкола – інтернат для дітей із затримкою психічного розвитку (ЗПР). Дітей направляли через спеціальну комісію.

З 1989 по 1996 директором було призначено Білоуса Л.Д.

Потім у 1996 році його наступником став Богданюк І.В., який працював на посаді до 1997 року. Після нього було призначено Мордвінова В.Б., який пропрацював з 1997 по 1998 рік.

І вже у грудні місяці 1998 року директором стала Сташенко Л.Г., вона працювала на цій посаді до 2010 року.


На початку ХХІ століття школа знову змінила свій статус і на даний час вона називається спецшкола – інтернат інтенсивної педагогічної корекції (ІПК).

/Files/images/vikladennya_1/storya_shkoli/image005.jpg

З квітня місяця 2011 року керівником закладу є Барвінок Тамара Анатоліївна – життєрадісна, емоційна, відкрита людина, яка повністю віддається своїй роботі і вміє тактовно і правильно направити роботу педагогічного колективу.

Організацією навчального процесу займається Малашевич Тетяна Володимирівна – наполеглива, відповідальна, привітна, завжди старанно ставиться до роботи і втілює у навчальний процес нові форми і методи.

Заступник директора по виховній роботі – Копач Ірина Анатоліївна – індивідуальна, обдарована, творча людина, яка вміє організувати не лише виховний процес, а й знайде підхід до кожного учня нашої школи.

На даний час у школі працює великий і дуже злагоджений колектив.

Омельчук Ірина Василівна

Омельчук Ірина Василівна протягом 35 років працювала на педагогічній ниві в Новомиргородській школі-інтернаті ім. Юрія Гагаріна, керувала шкільним Музеєм бойової та трудової слави (1966-2001).

/Files/images/storya/image001.png

Плідно і натхненно десятки років працювала Ірина Василівна над створенням книги про історію рідного краю. Унікальний особистий архів, в якому так багато фотодокументальних свідоцтв щодо історії антифашистського підпільно-партизанського руху на території Новомиргородщини в 1941-1944 роках, це саме та історія, без якої неможливо виховання справжніх громадян і патріотів.

/Files/images/storya/image003.png

/Files/images/storya/image005.png

Велике місце в книгах «Рідний край» та «Незабутнє» займають історичні дослідження, присвячені розвитку освіти в Новомиргороді. Прослідковується неподільність долі людей та долі України. А який багатий матеріал про історію нашого міста. В їх основі – достовірні факти, історичні події, спогади очевидців, власні спостереження та безпосередня участь Ірини Василівни. Значну роль відіграв Музей бойової й трудової слави, створений у 1966 році в Новомиргородській школі-інтернаті ім.Ю.О.Гагаріна під безпосереднім керівництвом авторки. Ці книги допоможуть читачам краще пізнати історію рідного краю.

/Files/images/storya/image007.png

/Files/images/storya/image011.png/Files/images/storya/image009.png

/Files/images/storya/image013.png

Кiлькiсть переглядiв: 691

Коментарi

  • люба зоренко

    2015-08-30 14:53:10

    Я началась в школі інтернат коли була директор галина дмитрівна .....класний керівник нежейко світлана іванівна ...дуже вдячна цій школі а також вчителям що виховали і навчили як треба жить.........

  • люба зоренко

    2015-08-30 14:42:01

    Я началась в школі інтернат коли була директор галина дмитрівна .....класний керівник нежейко світлана іванівна ...дуже вдячна цій школі а також вчителям що виховали і навчили як треба жить.........

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Червень 2019 Наступна
ПВСЧПСН
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930